Praha.cz

 
Nacházíte se: O Praze
O Praze
Jaký by měl být nový Metropolitní územní plán?
Metropolitní plán

Metropolitní plán má být aktuální a zjednodušená nová verze územního plánu hlavního města. Přináší řadu novinek a je je mnohem pružnější než aktuální plán. Jeho zavedení by také znamenalo zařazení Prahy mezi ostatní významná evropská města.

Celý článek...
 
Týkají se vás změny územního plánu Prahy? Zjistěte to!
Hledání informací

Mnohdy lidé ani nevědí, co se děje v jejich okolí. Náhle zjistíte, že se ve vašem bydlišti něco změnilo a vy jste ani nestačili vznést případné námitky. Proto je důležité sledovat plánované změny a projekty v rámci územního plánování. Podívejme se, jak na to.

Celý článek...
 
Informace o územním plánování
Územní plánování

Územní plánování se týká každého občana, jelikož se jedná o změny v jeho obci. Abychom pochopili, o co se jedná a jak územní plánování funguje, je třeba si vyjasnit, co tento pojem vlastně znamená, kde se tu vzal a jak to ohledně územního plánování chodí.

Celý článek...
 
Městská hromadná doprava
Pražská doprava v MHD

Praha disponuje velmi dobře fungující a snadno dostupnou hromadnou dopravou za pomoci metra, tramvají, vlaků, autobusů, lanovky a přívozů. Ročně se vozidly MHD přepraví více než 1 miliarda osob. Za pomoci Pražské integrované dopravy (PID) lze cestovat různými druhy prostředků za použití té stejné jízdenky a to nejen v Praze, ale i v částech Středočeského kraje.

Celý článek...
 


DOPORUČUJEME

Fotografie Prahy - Galerie nejkrásnějších míst a zákoutí Prahy. | Kam v Praze - Načerpejte inspiraci v turistickém průvodci Prahou.