Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?
Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?
Pátek, 01. srpen 2014 08:21
Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?

Praha, stejně jako všechna ostatní hlavní města v Evropě, láká k bydlení velké procento obyvatel. Do Prahy se často stěhují i lidé z větších vzdáleností, nejen z Čech, ale i z Moravy a dokonce Slezska. Důvodů k vysoké oblibě je hned několik. Mezi ty hlavní patří fakt, že míra nezaměstnanosti v Praze je dlouhodobě nejnižší v celé republice. Mezi další důvody patří nabídka bydlení v Praze. Ta je v současnosti nejlepší za poslední roky.
Každý si dokáže vybrat!


sek2Nabídka bydlení v Praze dokáže uspokojit opravdu každého. Je totiž velmi pestrá a dokáže si z ní vybrat své bydlení opravdu každý. Širokou nabídku mohou zájemci nalézt v oblasti levného bydlení i nadstandardního a luxusního bydlení. Své ideální bydlení v Praze najdou mladé páry, malé rodiny, velké rodiny i důchodci. Stačí jen správně vybírat. Nejširší nabídku samozřejmě tvoří byty. O prodej bytů v Praze je také největší zájem.


Situace je pro zájemce o bydlení příznivá


Zájemci o nové bydlení v Praze mohou být se současnou situací na trhu s pražskými nemovitostmi velmi spokojení. Zejména pak oblast novostaveb v Praze je velmi rozsáhlá a největší za několik posledních desítek let. Na pražském území totiž působí hned několik specializovaných developerských společností. Jejich náplní je v drtivé většině případů právě realizace projektů bytových domů, ale nechybí ani výstavby projektů tvořených rodinnými domy a dokonce i komerčními objekty s prostory pro podnikání i samotné parcely. Základem jsou ale byty a rodinné domy.


Jak vybrat z takto široké nabídky?


sek3Velký výběr možností bydlení je na jednu stranu velmi pozitivní a výhodný, ale na druhou stranu může být i překážkou. Velmi složitě totiž poznáváte, zda se jedná o projekty s dostatečnou kvalitou. Některé developerské společnosti a jejich projekty totiž nejsou schopny dosahovat tak vysokých kvalit, jako jiné. Vždy, i v oblasti nového bydlení v Praze, je lepší vybírat od spolehlivé a prověřené developerské společnosti. Na pražském území je příkladem takové developerské společnosti například Sekyra Group.


Společnost, která zajistí nový vzhled Rohanskému ostrovu


Developerská společnost Sekyra Group má na svém kontě v současnosti velmi mnoho realizovaných projektů po celé Praze. Některé projekty se setkaly s takovým úspěchem, že byly zahájeny další etapy a výstavby, aby dokázaly nabídnout bydlení všem zájemcům. Zájemci o nové byty Praha 8 by měli v současnosti zaměřit svůj pohled na Rohanský ostrov. Právě zde je totiž plánován společností Sekyra Group ojedinělý projekt s názvem Rohan City. Ten změní vzhled celé této městské části.


Chcete raději stavět sami v klidné příměstské lokalitě


sek4Ne všichni zájemci o bydlení v Praze hledají byty uprostřed města v centru. Roste také zájem o bydlení v příměstských pražských lokalitách a v jejích okrajových částech. Zde jsou oblíbené zejména rodinné domky a vily. I tento druh projektů najdete v nabídce Sekyra Group zastoupený. A pokud chcete svůj dům postavit podle vlastních představ, Sekyra Group vám nabídne vhodné stavební parcely. Oblíbené jsou zejména stavební parcely Praha 9, konkrétně v části Dolní Počernice.

Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?