Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Jak najít správný byt? Všímejte si okolí
Jak najít správný byt? Všímejte si okolí
Úterý, 05. srpen 2014 08:34
Zájemci o nové byty v Praze si často zapomínají všímat okolí. Stává se, že jim pak u novostaveb chybí základní občanská vybavenost.

Špatná občanská vybavenost. To je největší výtka odborníků vůči bytům v pražských novostavbách. Spousta lidí totiž při shánění bytu zapomíná věnovat pozornost okolí a často pak bývají překvapení, když v okolí chybí třeba školy, lékaři nebo obchody.

S podobnými problémy se podle některých developerů v Praze potýká mnoho lidí, kteří kupují nové byty. Moc se soustředí na cenu a pak zapomenou přemýšlet o okolí. Teprve po nastěhování do nového bytu často zjišťují, že se v okolí nemohou v klidu projít, nemají kde sportovat nebo musí vozit děti daleko do školy.


Základ úspěchu? Kvalitní developer


Problémem bývá i to, že v okolí novostavby chybí obchody a třeba i pro obyčejné pečivo musí lidé jezdit do hypermarketů nebo velkých nákupních center. Podle některých odborníků bývají podobné problémy zejména u novostaveb v okrajových částech Prahy.


I bydlení na kraji Prahy přitom dokáže nabídnout veškerý komfort k příjemnému dlouhodobému životu. Stačí sáhnout po kvalitním developerovi. Dokazují to například nové byty, které jsou na prodej v projektu Nad Přehradou v Praze 10 Hostivaři.

Kvalitní developer

Základ úspěchu? Kvalitní developer


V okolí nových bytů od firmy Finep jejich noví obyvatelé najdou všechno, co potřebují. Necelých 10 minut chůze od novostaveb je několik obchodů, škol, školek, lékařů i restaurací. Samozřejmě není problém ani s cestou do centra Prahy. Jen 2 minuty chůze od domů jsou totiž zastávky hromadné dopravy.


Kousek od nových bytů projektu Nad Přehradou v Praze 10 Hostivaři lidé najdou i řadu možností k odpočinku. Po necelých 5 minutách chůze přes přírodní park Hostivař-Záběhlice, který je hned vedle novostaveb, dojdou například k vodní nádrži Hostivař. Obyvatelé nových bytů si u ní mohou také zahrát tenis, minigolf nebo třeba fotbal.


U bytů, které jsou na prodej v projektu Nad Přehradou v Praze 10 Hostivaři, se tak lidé nemusí bát, že sáhnou vedle. Hlavně rodiny s dětmi určitě ocení, že mají poblíž školy, obchody i zábavu.

Jak najít správný byt? Všímejte si okolí